Chiptuning

Ceny nejsou pevně stanovené a vše zaleží na individuální dohodě. Některé ceny najdete zde. Ohledne zjištěni cen mě neváhejte kontaktovat.

Chiptuning

Chiptuning je optimalizace softwaru v řídící jednotce motoru (ECU), kterou pro svůj chod používají všechny moderní motory. V této řídící jednotce je paměť EEPROM, která obsahuje data a nastavení regulující kompletní chod motoru. Úpravou tohoto programu uloženého v této jednotce lze bezpečně docílit navýšení výkonu až o 35% a točivého momentu až o 40%. S tímto navýšením dochází ve většině případů zároveň ke snížení spotřeby až o 15%.

Ve chvíli, kdy otočíte klíčkem zapalování, řídící jednotka začne vyhodnocovat data ze senzorů a podává zcela přesné informace o teplotách, tlacích, otáčkách, rychlosti, množství vzduchu a dalších nezbytných údajích. Na základě vstupních hodnot získaných z těchto senzorů a dalších specifických podmínkách jízdy řídící jednotka reguluje výstupní hodnoty, jako množství vstřikového paliva, délka vstřiku, předstih, atd. Před celou procedurou je řídicí jednotka motoru zálohována, jehož kopii obdržíte na Váš e-mail.

Všechny vozidla resp. jednotky dělám zvlášť. Žádné použité mapy.

Copyright © 2013. All Rights Reserved.